صادرات زعفران به گرجستان

آنچه در این مقاله می خوانید...

نکات مهم در صادرات زعفران به گرجستانصادرات زعفران به گرجستان از چه روش هایی انجام می شود:عوامل تاثیر گذار بر کرایه بار در صادرات زعفران به گرجستان

گرجستان هر ساله پذیرای مقدار بیشتری زعفران از کشورهای دیگر می باشد و ایران به عنوان یکی از کشورهایی که مقدار زیادی زعفران تولید می کند، مقداری زعفران به این کشور صادر می کند. اما به دلیل اینکه ایرانیان خود علاقه زیادی به استفاده از زعفران دارند، زعفران کمتری صادر می کنند. پس تاجران جدید می توانند برای صادرات زعفران به گرجستان اقدام کرده و علاوه بر افزایش سود خود، میزان صادرات زعفران ایرانی را افزایش دهند.

نکات مهم در صادرات زعفران به گرجستان

از کیفیت زعفران صادراتی مطمئن شوید. فروش زعفران در گرجستان و تثبیت موقعیت تجاری شما بسته به این واقعیت است که زعفران شما چقدر کیفیت دارد.

زعفران را در بسته های زیبا ارائه کنید. امروزه ظاهر محصول درست به اندازه کیفیت آن در فروش مؤثر است و اگر محصول در بسته های نامناسب در بازار ارائه شود، فروشی نخواهد داشت.

همه نکات بهداشتی را رعایت کرده و مجوزها و استانداردهای لازم را تهیه کنید. بدون داشتن استانداردهای مربوط به مواد خوراکی نمی توانید زعفران صادراتی را وارد کشور گرجستان کنید پس تهیه این مجوزها در اولویت قرار دارد.

قیمت مناسب: در بازار هر کشور حد متوسطی برای قیمت یک محصول وجود دارد و اگر قیمت پیشنهادی شما اختلاف زیادی با محصولات مشابه بازار داشته باشد، فروش آن افت می کند. پس یکی از وظایف تاجر شناخت دقیق بازار زعفران گرجستان و پیشنهاد یک قیمت مناسب است.

صادرات زعفران به گرجستان

صادرات زعفران به گرجستان از چه روش هایی انجام می شود:

از آن جایی که بین ایران و گرجستان دریا و دریاچه ای وجود ندارد، استفاده از کشتی منتفی شده و تاجر از خشکی و هوا استفاده می کند.

  1. خشکی: بین ایران و گرجستان فاصله زیادی وجود دارد و برای اینکه محصول را از ایران به گرجستان بفرستید باید از یکی از کشورهای آذربایجان یا ارمنستان بگذرید. در نتیجه فاصله زیاد و عوامل دیگری مثل ترافیک های بین جاده ای یا تصادفات ایجاد شده در جاده، زمان رسیدن بار به گرجستان طولانی و غیر دقیق است.
  2.  هواپیمای باری: کسانی که تجارت های خیلی بزرگ زعفران را اداره می کنند و مقدار بار خیلی زیاد را در مدت کم جابه جا می کنند، استفاده از هواپیما را ترجیح داده و همیشه از این روش استفاده می کنند. برای رساندن زعفران به کشور گرجستان با استفاده از هواپیما زمان کمی لازم است و کار صادرات زعفران بسیار آسان تر می شود. هر چند کرایه آن بالا است ولی با توجه به مزایایی که صادرات زعفران به گرجستان با استفاده از هواپیما دارد، تاجران زیادی اقدام به استفاده از این روش می کنند.

در این روش می توانید بار خود را در اندازه های خیلی بزرگ و به راحتی به گرجستان منتقل کنید. نیازی به نگرانی برای زمان رسیدن زعفران به مقصد نخواهید داشت و امنیت بار در این روش بسیار بیشتر است.

در نهایت تاجر با توجه به اندازه بار خود و میزان بودجه و برنامه تجاری خود تصمیم می گیرد که استفاده از کدام یک از این روش ها برای او مناسب تر است.

عوامل تاثیر گذار بر کرایه بار در صادرات زعفران به گرجستان

  • زعفران از چه شهری خارج شده و به چه شهری وارد می شود. فاصله بین دو نقطه شروع و پایان تاثیر مستقیمی روی مخارج صادرات زعفران دارد. این فاصله شامل مسیر حرکت بار نیز می باشد و با توجه به اینکه ارسال از طریق کشور ارمنستان انجام می شود یا گرجستان در فاصله و در نتیجه مخارج، تفاوت ایجاد می شود.
  • بار زعفران شما تا چه اندازه ای وزن دارد: طبیعی است که هر چقدر زعفران بیشتری جابه جا کنید باید مقدار بیشتری هزینه جابه جایی بپردازید.
  • روشی که برای صادرات زعفران به گرجستان استفاده می کنید. تاجر موظف است بر اساس شرایط خود در مورد روش انتقال زعفران تصمیم بگیرد.
  • شرکتی که زعفران صادراتی شما را حمل می کند تا چه اندازه معتبر است؟ قیمت استانداردی وجود دارد که شرکت ها بر اساس آن زعفران را حمل می کنند و اگر شرکت معتبر باشد احتمال دارد کرایه ها را به اندازه درصد کمی افزایش دهد. اما اگر کرایه ها بسیار بالا باشد به معنی گزاف بودن آن است. برای پیشگیری از چنین اتفاقی حین صادرات زعفران به گرجستان درباره شرکت مورد نظر و کرایه تحقیقاتی انجام دهید. از طرف دیگر بعضی شرکت ها مبلغ بسیار پایینی می گیرند که باید به این قیمت ها هم شک کرد. بسیاری از شرکت هایی که چنین تخفیف های غیرقابل باوری برای متقاضی در نظر می گیرند، مشکلی در خدمات دهی دارند و نمی توانند بار را سالم به مقصد برسانند.

آیا شرکت حمل به نمایندگی از شما محصولات را از گمرک ترخیص می کند؟

ترخیص یکی از خدماتی است که شرکت های حمل ارائه می کنند و می تواند در افزایش کرایه ها مؤثر باشد.

بار زعفران خود را قبل از هر کاری بیمه کنید: بیمه کردن بار برای صادرات زعفران به گرجستان هزینه ی چندانی نخواهد داشت اما با تضمین سلامت محصول از استرس و فشار کاری تاجر می کاهد.

نکته: وجود بسته بندی مناسب برای زعفران ارسالی اهمیت بالایی دارد. علاوه بر نقش بسته بندی محصول در فروش آن، بسته بندی صحیح از صدمه دیدن محصول و خراب شدن آن جلوگیری می کند و نبود آن باعث می شود تا کالا صدمه ببیند. حتی اگر به وسیله شرکتی معتبر و با بیمه حمل شود.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *