بهترین قیمت زعفران پوشال 

آنچه در این مقاله می خوانید...

زعفران پوشال چه جنس زعفرانی است؟فاکتور های اصلی برای تشخیص زعفران اصل از تقلباختلاف زعفران پوشال با سایر انواع زعفرانانواع زعفران پوشالنرخ یک کیلو زعفران مانچاقیمت زعفران پوشال معمولی امروز

بهترین قیمت زعفران پوشال امروز مشهد چند است؟ به چه نوع زعفرانی زعفران پوشال می گویند؟ مشخصات زعفران پوشال چیست؟ خرید زعفران پوشال اعلا از کجا امکان‌پذیر است؟ قیمت یک مثقال زعفران پوشال چقدر است؟ قیمت زعفران پوشال کیلویی چقدر است؟

قیمت بهترین انواع زعفران پوشال 

زعفران پوشال چه جنس زعفرانی است؟

زعفران پوشال در واقع بخش کلاله قرمز رنگ رشته زعفران به همراه ۱ تا ۳ میلیمتر از بخش خامه زرد رنگ می‌باشد. از آنجا که نسبت به زعفران دسته، مقدار نسبی کلاله بیشتر می‌باشد قدرت رنگ دهی آن نیز بیشتر بوده و بسته به کیفیت آن در حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ واحد خواهد بود.

برخی از افراد به دلیل اتصال کلاله به خامه و کاهش احتمال تقلبی بودن، به این نوع زعفران اعتماد بیشتری دارند.و دارای قیمت بسیار پایینی است.

قطع کردن کلاله به همراه مقدار کمی از خامه، قبل از خشک شده زعفران صورت می گیرد و بخاطر شکل پوشال مانند و حجیمی که به خود می گیرد، زعفران پوشال نام گذاری شده است.

 زعفران پوشال 

فاکتور های اصلی برای تشخیص زعفران اصل از تقلب

فاکتور اول دیداری و شکل ظاهری هست که دوستانی که با زعفران آشنا هستند راحت میتوانند تشخیص بدهند. ما نمونه محصولاتی مشاهده کردیم که واقعا ظاهرش خیلی زیبا و فریبنده بود.

یعنی اگر داخل بسته بندی یک مثقالی باشد به‌ راحتی می توان فروخت و کسی هم نمیاد داخل فروشگاه تست کنه و امکانش نیست اصلا برای یک مثقال در حین خرید تست انجام داد.

فاکتور دوم مزه و بوی زعفران هست البته همه این ها نیاز به تجربه دارد. در آخر‌ می توانید در آب معمولی تست کنید، زعفران اصل زمان میبرد رنگ پس بده و رنگش خیلی نباید قرمز باشد.

نکته: در زعفران تقلبی سریع همون لحظه که می اندازید داخل آب رنگ می دهند و سپس کلاله ها سفید و پودر می شوند.

 تست بعدی برای تشخیص زعفران اصل این است که با جوش شیرین می توان امتحان کرد که در زعفران اصل رنگ نارنجی میشه تقریبا ولی تقلبی به رنگ قرمز آلبالویی در می آید.

اختلاف زعفران پوشال با سایر انواع زعفران

زعفران پوشال به دلیل خامه بیشتری که نسبت به زعفران سرگل و زعفران نگین دارد از کیفیت پایین تری برخوردار است.

بارزترین مشخصه ای که در این زعفران می توان یافت این است که درصد تقلب در این زعفران نسبت به دیگر زعفران ها بسیار پایین‌تر است و همین دلیل باعث شده که افراد برای خرید به این زعفران اعتماد بیشتری داشته باشند.

در مقایسه با انواع زعفران مثل سرگل این محصول مقداری زردی به همراه دارد و درصد بیشتری از این محصول را کلاله قرمز رنگی تشکیل می‌دهد.

انواع زعفران پوشال

انواع زعفران پوشال

زعفران پوشال از نظر درجه کیفیت به چندین نوع تقسیم بندی می شود. در واقع میزان سفیدی موجود در زعفران پوشال و ظاهر کلاله های قرمز رنگ؛ آن را به دو نوع زعفران پوشال قلمدار و زعفران پوشال معمولی درجه بندی می کند.

در ادامه درباره ویژگی های هر کدام از این دو نوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

۱- زعفران پوشال معمولی

این نوع زعفران دارای دم و سفیدی است و هر سه شاخه به هم متصل می باشد و همچنین شاخه های زعفران درشت نیست و دارای خم خوردگی می باشد. اما نکته قابل توجه این است که این نوع جنس باید به هم پیوسته واصطلاحا “کلاف” باشد.

۲- زعفران پوشال قلمدار

این نوع زعفران دارای دم و سفیدی است و هر سه شاخه به هم متصل می باشد. ولی بایستی شاخه های زعفران درشت و بدون فر خوردگی باشد.

زعفران پوشال قیمت پایین تری نسبت به دیگر نمونه ها دارد و شما می توانید با شرایط قیمتی و کیفی عالی، انواع زعفران پوشال را از زعفران اعلا تهیه کنید.

نرخ یک کیلو زعفران مانچا

نرخ زعفران مانچا بسته به درجه کیفیت آن متفاوت خواهد بود. هر چقدر میزان سفیدی موجود در زعفران پوشال کمتر باشد و کلاله ها درشت تر و طویل تر باشند قیمت زعفران مانچا بیشتر خواهد بود. جهت خرید زعفران پوشال اعلا با قیمت مناسب در مقادیر عمده و جزئی می توانید به ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران پوشال معمولی امروز

قیمت زعفران پوشال معمولی امروز بسته به درجه کیفیت آن متفاوت خواهد بود. هر چقدر میزان سفیدی موجود در زعفران پوشال معمولی کمتر باشد و کلاله ها درشت تر و طویل تر باشند قیمت پوشال زعفران کیلویی بیشتر خواهد بود.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *