قیمت زعفران خراسان عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

فروش اینترنتی زعفران خراسانقیمت زعفران نرمه قائناتزعفران درجه یک سال 1400

قیمت زعفران خراسان عمده که در بازار های مشهد و بیرجند معاملات با این مزنه ها انجام می شود را برایتان در پایان این مقاله قرار داده ایم تا در هنگام خرید زعفران ایرانی نرخ ها دست تان باشد.

فروش اینترنتی زعفران خراسان

برخی از تازه وارد های حوزه زعفران خراسان برای خریدن عمده این محصول سراغ فروشگاه های اینترنتی آن می روند و فکر می کنند با خرید از این فروشگاه ها می توانند محصولی با کیفیت مناسب و قیمت عالی تهیه نمایند.

اما از این موضوع خبر ندارند که اکثر این فروشگاه های اینترنتی تخصصی در کار زعفران ندارند و خود یک واسطه هستند که در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی و نداشتن تخصص زعفران نامرغوب به مشتریان عرضه می نمایند.

قیمت زعفران خراسان رضوی

البته در برخی از موارد مردم عادی و مصرف کنندگان نیز آنقدر که از فروشگاه های مواد غذایی سطح شهر زعفران بی کیفیت و تقلبی را به جای زعفران قائنات خریده اند خسته می شوند و سراغ خریدن این محصول از فروشگاه های اینترنتی می روند.

ولیکن مردم نیز باید به این نکته توجه نمایند که فروشگاه های اینترنتی نیز خودشان متخصص مدیریت سایت و اینترنت هستند و از زعفران خوب سر در نمی آورند در نتیجه دقیقا خودشان نمی دانند چه خرید و فروش می کنند.

در عین حال به ندرت و به صورت بسیار محدود از بین فروشندگان اینترنتی زعفران خراسان هستند.

مجموعه هایی که واقعا خودشان کننده کار باشند و در کار تولید و فروش زعفران سابقه و قدمت چند ده ساله داشته باشند و شما نیز در هنگام خرید زعفران قائنات از فروشگاه های اینترنتی باید دقت کنید و جوانب لازم را در نظر بگیرید تا بتوانید از چنین مجموعه های معتبر و متخصصی خرید کنید نه از هر سایتی که در اینترنت دیدید.

قیمت زعفران خراسان جنوبی

قیمت زعفران نرمه قائنات

زعفران نرمه یکی از زعفران های ایرانی کیفیت پایین است که چون در مساحت یکسان بیشتر از ارقامی همچون سرگل و نگین محصول می دهد در نتیجه قیمت ارزان تری دارد و همین ارزان قیمت بودن سبب شده مشتریان زیادی در بازار داشته باشد که هر کدام از این مشتریان به نحوی خاص و با هدفی مشخص پودر زعفران را تهیه می کنند و یا کیلویی آن را می خرند.

عده ای تاجر متقلب و سودجو در بازار هستند که زعفران نرمه را فقط و فقط با این هدف می خرند که آن را با سایر زعفران های با کیفیت مخلوط کنند تا قیمت تمام شده را کاهش دهند و سپس پارت بار حاصله را به نام زعفران اعلا خالص به فروش برسانند و یا به طور کلی زعفران شکسته را به نام زعفران دیگری در بازار بفروشند.

معمولا زعفران های با کیفیتی همچون دخترپیچ، سرگل و نگین هستند که توسط تجار مورد تعرض قرار می گیرند.

البته زعفران ارزان قیمت یک سری تاجر و مشتری درستکار دارد که آن را میخرند تا در شهر خود به فروش برسانند زیرا شهر محل استقرار آن ها منطقه ای ضعیف است که مردمش توان خرید زعفران ایرانی گران قیمت را ندارند و ترجیح می دهند زعفران ایرانی با کیفیت پایین تر و قیمت کمتر مصرف کنند از این رو پودر زعفران راهی بازار این شهر ها می شود.

قیمت زعفران کادو خراسان

زعفران درجه یک سال 1400

در سال 1400 قیمت زعفران نگین که از ارقام درجه یک است مورد توجه همه ی تجار زعفران ایرانی قرار دارد و حتی تجاری که سایر زعفران های ایرانی را معامله می کنند تمایل زیادی دارند تا از قیمت روز زعفران نگین آگاه باشند و بدانند این زعفران در بازار های استان خراسان و در شرایط مختلف با چه مزنه ای معامله می شود اما علل این حجم از کنجکاوی چیست؟

تجار قدیمی و با سابقه این را خوب می دانند که قیمت زعفران سرگل اعلا یک مبنای مهم برای تعیین قیمت سایر زعفران ها است.

چون زعفران سرگل زودتر از سایر زعفران ها برداشت می شود و حجم تولید بالایی نیز دارد و از طرفی تجار و تولید کنندگان زعفران نقش تعیین کننده در بازار زعفران دارند در نتیجه قیمت زعفران سرگل روی نرخ سایر زعفران ها نیز تاثیر می گذارد در نتیجه یک تاجر قدر باید به صورت به روز از مزنه و قیمت این زعفران مطلع باشد.

برداشت زعفران معمولا از اواخر مهرماه شروع می شود و در اوایل و اواسط آبان ماه به اوج خود می رسد و از این رو معمولا در اواخر آبان و اوایل آذرماه است که قیمت این زعفران در بازار به صورت قطعی مشخص می گردد و همه ی کسبه و تجاری که زعفران را خرید و فروش می کنند نرخ دست شان می آید و در این زمان است که معامله کردن در بازار زعفران خراسان کم کم آغاز می شود.

قیمت زعفران کادو خراسان

قیمت روز زعفران خراسان رضوی با زعفران قائنات که در سایر نقاط خراسان جنوبی کشت می شود تفاوتی ندارد و زعفران های تولید شده در این منطقه نیز بنا به معیار هایی که سطح کیفی هر پارت بار را مشخص می کند قیمت گذاری می شود.

از اینرو باید دقت داشته باشید که تعیین قیمت زعفران با بررسی مواردی که به آن اشاره می کنیم انجام می شود.

  • میزان قوی بودن عطر
  • میزان قد رشته های زعفران
  • مایل به سرخ بودن رشته ها یا تیره بودن
  • درصد شکسته موجود در بار
  • کیفیت سورت و رویت ظاهری
  • میزان رنگ دهی
  • نوع بسته بندی
  • یکدست بودن
  • ماندگاری برای مدت طولانی

به طور کلی قیمت زعفران قاین هرگز به حدی نمیرسد که کشاورزان را راضی نگهدارد و کشاورزان احساس کنند که تولید زعفران برای آن ها به صرفه است.

کشاورزان اکثرا از روی ناچاری این کار را انجام می دهند و بیشتر کشاورزان خراسانی به محض اینکه برای مزارع خود مشتری پیدا کنند اقدام به فروش آن می کنند و دست از تولید زعفران بر میدارند.

قیمت زعفران قائنات همیشه از زعفران هایی که در سایر مناطق خراسان تولید می شود بالاتر است زیرا کیفیت بسیار بالایی دارد اما به طور کلی زعفران هایی که در خراسان ایران کاشته شوند بسیار باکیفیت و ارزنده هستند.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *