بهترین زعفران ایران برای صادرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین زعفران ایران برای صادرات به اروپابهترین زعفران ایران برای صادرات به کشورهای عربیبهترین زعفران صادراتی ایران به کشور های CIS به‌خصوص روسیه

بهترین زعفران ایران برای صادرات کدام نوع است؟ در بین انواع زعفران ایران، کدام نوع زعفران برای صادرات به اروپا و کدام نوع به عنوان بهترین زعفران صادراتی ایران برای روسیه، عراق و کشور های عربی است؟ در ادامه قیمت عمده مجموعه زعفران اعلا را ارائه می دهیم. هنگام انتخاب زعفران ایران برای صادرات به چه نکاتی باید توجه کرد؟ این موضوع کاملا متناسب با کشور هدف است. عموما پارامتر هایی که باید برای کشورها درنظر گرفته شود شامل استانداردهای آن کشور، فرهنگ مصرف، میزان تقاضا در ایام مختلف، کشش قیمتی بازار و کیفیت است.

بهترین زعفران ایران برای صادرات به اروپا

برای صادرات به اروپا میتوان از انواع زعفران استفاده کرد. مهم ترین مسئله برای کشور های اتحادیه اروپا استاندارد بهداشتی است. در بررسی بازار اروپا از حیث کشش قیمتی، نباید فراموش کرد که زعفران دارای گواهی معتبر اروپا قیمت بالایی دارد. فلذا باید برای رقابت بهتر از نوع زعفران با سلامت کامل و قیمت مناسب تر استفاده کرد.

بین دو گزینه زعفران سرگل و زعفران نگین، مورد مناسب زعفران سرگل ممتاز است که برای کشور های اروپایی قیمت مناسب تری دارد. در اتحادیه اروپا، واردات زعفران باکیفیت مهمتر از واردات زعفران درشت و خوش ظاهر است:

این کشورها با سایز رشته های زعفران مشکل چندانی ندارند و بهترین زعفران صادراتی به اتحادیه اروپا زعفران سرگل ممتاز شناخته میشود. با این حال این مطلب به این معنا نیست که دیگر انواع زعفران بازاری در اروپا ندارند بلکه حتی صادرات نوع زعفران نگین برای مثال به کشوری مانند آلمان بسیار رایج است و یا نوع زعفران پوشال قلمدار بهترین زعفران برای بازار کشور ایتالیا محسوب می شود. در واقع ترکیبی از سلیقه مشتریان در بازار اروپا همراه با رعایت استاندارد های بهداشتی مهم است.

بهترین زعفران ایران برای صادرات به کشورهای عربی

برای صادرات به کشور های عربی نکات مورد بررسی بسیار متفاوت از اروپا می باشد. تنها استانداردهای معمولی گمرکات فرستنده و گیرنده کافی هستند فلذا تنوع استفاده از انواع زعفران بسیار بیشتر است. همچنین کشورهای عربی به درشتی و ظاهر زعفران بسیار اهمیت می دهند. غالبا زعفران های مناسب کشورهای عربی از درشت ترین انواع زعفران ایران میباشند فلذا زعفران سرگل مورد توجه نیست.

در بین سه نوع سرگل، نگین و پوشال باتوجه به اینکه قلم های زعفران سرگل ریزتر می باشد از این نوع زعفران استفاده نمی شود و در بازار های عربی با توجه به کشش قیمتی بازار از زعفران نگین و زعفران سوپر نگین استفاده می شود. در بین کشور های عربی معمولا برخی از کشور ها از زعفران برای صادرات مجدد استفاده می کنند: فلذا ممکن است از بازارهای عربی سفارشاتی برای خرید زعفران نگین به ایران داده شود.

باتوجه به موارد ذکر شده می توان بهترین زعفران صادراتی را برای کشورهای عربی متناسب با کشش بازار:

  • زعفران نگین
  • سوپر نگین
  • نگین اتویی

عنوان کرد.

بهترین زعفران ایران برای صادرات

بهترین زعفران صادراتی ایران به کشور های CIS به‌خصوص روسیه

در صادرات زعفران به روسیه اولین چیزی که اهمیت دارد قیمت زعفران است. نوع زعفران، کمتر برای این کشورها مدنظر قرار می گیرد و انواع زعفران را از حیث قیمتی مورد توجه قرار می دهند. البته نباید فراموش کرد که در صادرات هر محصول حتما باید حداقل استاندارد مورد پذیرش گمرکات دو طرف را در نظر گرفت. قیمت باعث شده است که معمولا در زعفران صادراتی به روسیه از انواع زعفران سرگل استفاده شود. در بین زعفران های ایران نوع سرگل و پوشال ارزان قیمت ترین انواع هستند و برای صادرات به روسیه بیشتر مناسب میباشند ولی باتوجه به اینکه کیفیت هم می تواند یک مزیت رقابتی باشد در قیمت های پایین نوع زعفران سرگل معمولی برای روسیه مناسب تر است و بهترین زعفران صادراتی به روسیه به حساب می آید.

قزاقستان و کشور های آسیای میانه که بیشترین تشابه را به روسیه دارند نیز به مانند روسیه هستند. دیگر کشور ها نیز با توجه به همین نکات گفته شده بازار های متنوعی دارند و می توان از انواع زعفران برای صادرات به آن ها استفاده کرد.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *