فروش زعفران پوشال در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع زعفران پوشال شامل موارد زیر است:قیمت زعفران پوشال در بازارقیمت زعفران در مجموعه اعلا

به چه زعفرانی در اصطلاح عامیانه زعفران پوشال می گویند و قیمت زعفران پوشال معمولی در بازار به صورت عمده چقدر است.زعفران پوشال یک واژه دوگانه است که در محافل علمی و بازار دو معنی مختلف دارد.

زعفران گياهی است چند ساله كه دارای پياز است این پیاز حدود 7 تا 10 سال در زمین می ماند و فرایند گل دهی صورت میگیرد.( البته بعد از 10 سال هم این فرایند ادامه دارد ولی مقدار بازدهی آن کمتر می شود.

قیمت زعفران پوشال در بازار

این پیاز دارای غلافی یه رنگ قهوه ای روشن می باشد.دارای ساقه و گلبرگ بنفش رنگ و سه رشته كلاله قرمز رنگ است. قسمت مورد استفاده گل زعفران کلاله قرمز رنگ آن می باشد البته بخش سفید رنگ آن نیز دارای خواص زیادی می باشد که میتوانید خواص آن را در مطلب خواص زعفران بخوانید.

در صورتیکه کلاله زعفران از مقداری پایین تر از قسمت قرمز آن جدا شود درواقع مقداری از قسمت زرد (نارنجی رنگ) رشته(سفیدی) نیز به همراه قسمت کلاله باشد، به آن زعفران پوشال می گویند.

برخی از مصرف کننده ها این نوع زعفران را به لحاظ وصل بودن کلاله ها به خامه که دلیلی بر صحت و سلامت رشته زعفران است و امکان تقلب درآن کمتر است، بیشتر می پسندند و برای فروش زعفران آن را انتخاب می کنند. همچنین این نوع زعفران دارای تمامی خواص زعفران می باشد ، چون به نوعی رشته کامل زعفران است.

فروش زعفران پوشال در بازار

انواع زعفران پوشال شامل موارد زیر است:

 ضعیف

کلاله ها بسیار ضعیف و نازک است که مهمترین دلیل آن آب ناکافی و خاک نامناسب و همچنین آبیاری زمین پس از موعد مقرر می باشد. عامل دیگر و تاثیر گذار ،ریز و ضعیف بودن پیاز زعفران می باشد.

معمولی

کلاله ها درشت تر است، بو و طعم بهتری نسبت به نوع معمولی دارد.

زعفران پوشال قلمدار

در این نوع رشته های قرمز آن کشیده و ضخیم تر است. و میزان زردی کلاله های زعفران نیز کمتر است و هیچ گونه گرده زعفرانی با خود ندارد. و قلم های آن بزرگتر و درشتر است.

قیمت زعفران پوشال در بازار

قیمت زعفران پوشال در بازار

قیمت زعفران پوشال نیز قیمتی ارزان است و خیلی نسبت به سایر مدل های زعفران گران نیست و در یک گستره ای کوتاه از قیمت ها تغییر می کند که آن تغییر هم البته بسته به کیفیت زعفران دارد.

قیمت پوشال زعفران نسبت به سایر انواع زعفران یعنی زعفران نگین و زعفران سرگل ارزانتر است چون به همراه کلاله زعفران مقداری خامه نیز وجود دارد و قیمت خامه (ریشه) به نسبت کلاله خیلی ارزانتر است.

قیمت زعفران پوشال در بازار

قیمت زعفران در مجموعه اعلا

ما در مجموعه زعفران اعلا انواع زعفران را به صورت عمده فروشی عرضه می کنیم، با ما در ارتباط باشید تا انواع زعفران را از نزدیک دیدن فرمایید و راحت تر زعفران مورد نظر خود را با قیمت مناسب انتخاب نمایید.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *