زعفران فله قائنات

آنچه در این مقاله می خوانید...

زعفران تولید قائنات چگونه است؟زعفران فله یا زعفران بسته بندی؟محل فروش زعفران فله قائناتفروشگاه زعفران در بازار مجازی

مجموعه مارکت زعفران در مشهد و دیگر شهر های کشور، انواع زعفران فله قائنات را در اختیار مشتریان قرار می دهد. آیا زعفران فله ای از نظر کیفی، در سطح پایین تری نسبت به زعفران بسته بندی قرار دارد یا نه؟

زعفران تولید قائنات، مرغوبترین نوع زعفران است که می توانید در بازار بیابید و بخرید. البته در دیگر شهر های خراسان نیز تولید زعفران انجام می شود که هیچکدام کیفیت زعفران منطقه قائنات را ندارند.

در کل می توان شهرهای زیر را مهمترین تولید کنندگان زعفران در ایران دانست:

  • بیرجند
  • قائن
  • سرایان
  • فردوس
  • تربت حیدریه
  • تربت جام
  • کاشمر
  •  نیشابور
  • مشهد

اگر در شهری که زندگی می کنید به دنبال راهی آسان برای خرید زعفران فله قائنات تولید خراسان هستید و فروشگاه زعفران در منطقه شما وجود ندارد، می توانید از روش های دیگری خرید خود را انجام دهید.

زعفران تولید قائنات چگونه است؟

زعفران تولید قائنات، محصولی است که کاملاً مرغوب بوده و اگر به نوع اصل آن دسترسی داشته باشید، می توانید از خواص بی نظیر آن هم بهره‌مند شوید.

این ادویه ارزشمند از جمله گیاهانی است که ازدیاد آن از طریق پیاز (کُرم) صورت می گیرد. و در مناطق نیمه گرمسیری و در نقاطی که دارای زمستانهای ملایم و تابستان گرم و خشک باشد به‌خوبی می‌روید.

مقاومت زعفران در مقابل سرما زیاد است و لیکن چون دوران رشد آن مصادف با پائیز و زمستان و اوایل بهار است طبعا در این ایام به هوای مناسب و معتدلی نیاز دارد. در دوره خواب یا استراحت گیاه (تابستان) بارندگی یا آبیاری برای آن بسیار مضر است و باعث از بین رفتن پیاز زعفران در شرایطی که آب بیش از اندازه در تابستان به آن برسد می شود. بنابراین کشت و کار (کشت و برداشت زعفران) آن در مناطق گیلان و مازندران و مناطق گرم جنوب کشور معمول نیست.

اراضی آفتاب گیر و بدون درخت که ضمنا در معرض بادهای سرد نیز نباشد برای رشد زعفران مناسب است. این وجود در روستاهای بیرجند و قائن، سرایان، چرمه و فردوس در زیر سایه بوته‌ های زرشک و درختان بادام که در تابستان کمتر آبیاری می‌شوند کاشته می‌شود.

بنابراین جهت رشد و نمو مناسب گیاه و تولید محصول مرغوب و مطلوب زمین‌ های حاصلخیز و زهکشی شده بدون درخت با خاک (لومی ، لیمونی ، رسی و شنی) و آهک دار که پی اچ آن بین ۸ – ۷ باشد بر زمینهای شور فقیر و مرطوب ، اسیدی ترجیح داد.

زعفران در زمینهایی که دارای قلوه سنگ یا علفهای هرز یا مواد آلی پوسیده نشده باشد محصول خوبی نمی‌دهد. و طی سال های بعد تنها عملیات مربوط به مراحل داشت و برداشت زعفران اجرا می‌شود.

زعفران فله قائنات

زعفران فله یا زعفران بسته بندی؟

زعفران فله ای، زعفران آماده شده توسط شرکت های تولید زعفران در خراسان است که برای آن بسته بندی در نظر گرفته نشده و با قیمت ارزان‌تر در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

بر خلاف تصور خیلی ها، زعفران فله ای هم کیفیت بسیار خوبی دارد و پیشنهاد می شود تا کسانیکه خریدار عمده زعفران قائنات هستند، زعفران فله را برای خرید انتخاب کنند. زیرا اینطور دیگر نباید هزینه ای بابت نوع بسته بندی و … بپردازند.

محل فروش زعفران فله قائنات

محل فروش زعفران فله قائنات در مغازه های عرضه کننده خشکبار و سوپر مارکت ها انجام می شود. برخی عامل فروش زعفران بوده و برخی دیگر نمایندگی زعفران برند خاص قائنات می باشند. فروشگاه زعفران در بازار حقیقی، می تواند گزینه مناسبی برای خریداران زعفران فله ای تولید قائنات باشد.

مارکت زعفران با داشتن انبار در مشهد این امکان را فراهم آورده تا علاوه بر سرعت ارسال بار به دست مشتری، هزینه های ارسال را نیز کاهش داده است.

فروشگاه زعفران در بازار مجازی

فروشگاه زعفران در بازار مجازی، مناسب برای خریداران زعفران فله ای است که در محدوده محل زندگی خود دارای نمایندگی زعفران برند مد نظر خود نبوده و امکان مراجعه حضوری به نمایندگی رسمی زعفران در خراسان را ندارند. افراد با کمک موتور جستجوی گوگل، می توانند به فروشگاه اینترنتی زعفران معتبر دسترسی پیدا کنند.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *