قیمت زعفران درجه یک مشهد

آنچه در این مقاله می خوانید...

فروش زعفران درجه یک مشهداهمیت کیفیت در تعیین قیمت زعفران درجه یک مشهدبحث بسته بندی و قیمت گذاری زعفران درجه یک مشهددر این میان اما بهترین شیوه ی عرضه زعفران به بازار کدام است؟اهمیت زمان خرید زعفران درجه یک مشهد

قیمت زعفران درجه یک مشهد در بازار چند است؟ در پاسخ به این سؤال بایستی مواردی مانند کیفیت مورد درخواست، نوع زعفران و البته حجم خرید در نظر گرفته شود.

مشهد به عنوان مرکز استان خراسان رضوی یک موقعیت ویژه برای فروش انواع محصولات کشاورزی محسوب می شود و از این رو محصولی مانند زعفران به عنوان محصول خاص این استان که به خصوص در خراسان جنوبی کشت می شوند، در بازار مشهد معامله می گردند.

در واقع بازار مشهد یکی از ایده آل ترین مرکز خرید و فروش عمده ی این محصول در سطح کشور بوده و موقعیت تجاری، توریستی و اقتصادی این شهر باعث شده تا بسیاری از شرکت های بازرگانی برای خرید عمده ی محصول زعفران اقدام به خرید از مشهد نمایند.

فروش زعفران درجه یک مشهد

در این میان زعفران به عنوان یک محصول عالی که به صورت عمده در شمال شرق کشور و به ویژه در خراسان جنوبی و شهرهایی مانند قائنات و بیرجند کشت می شود، در کنار زرشک از سوغاتی های عالی و معروف بازار مشهد است.

اما مانند سایر محصولات قیمت زعفران امروز مشهد جزء اولین سؤالاتی است که در ذهن خریداران شکل می گیرد.

از این رو امروزه که بازار خرید و فروش های اینترنتی در بستر سایت ها و فروشگاه های آنلاین رونق گرفته است، بسیاری از خریداران با مراجعه به این سایت ها در پی اطلاع از قیمت روز زعفران درجه یک مشهد هستند.

اما قطعاً عوامل مختلفی قیمت زعفران اعلا مشهد را تعیین می کند که بخشی از آن عوامل مسائل کیفی و بخشی نیز عوامل ثانویه مانند حجم خرید، وضعیت بازار و زمان خرید خواهد بود.

اهمیت کیفیت در تعیین قیمت زعفران درجه یک مشهد

همان طور که می‌دانید، زعفران به صورت کلی به دو پر فروش سرگل و نگین تقسیم می شود که هر کدام صرفاً به دلیل تفاوت در شیوه ی خشک شدن تحت عناوین مختلفی نامگذاری می گردند.

البته در یک تقسیم بندی جزئی تر، زعفران نگین نیز به دو رقم یاد شده اضافه می گردد اما معمول بازار همان دو نوع سرگل و نگین می باشد.

در میان دو نوع زعفران سرگل و نگین، زعفران نگین دارای کیفیت بیشتری بوده و بنابراین قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

یکی از عوامل افزایش کیفیت زعفران نگین، شیوه ی خشک شدن متمایز آن است که به صورت اتویی و باکیفیت بیشتر انجام می گردد.

هر چند زعفران درجه یک مشهد در مدل سرگل نیز خود به کیفیت های مختلفی تقسیم می گردد.

بحث بسته بندی و قیمت گذاری زعفران درجه یک مشهد

از دیگر عواملی که در قیمت عمده زعفران درجه یک، تأثیر بسزایی دارد، نوع بسته بندی انتخابی برای عرضه به بازار است.

مانند هر محصول دیگری، این که زعفران را به صورت کلی و فله و یا در بسته بندی های شکیل و در وزن های مختلف به بازار عرضه کنیم، هر کدام شرایط متفاوتی برای قیمت گذاری خواهند داشت.

قیمت زعفران درجه یک مشهد

در این میان اما بهترین شیوه ی عرضه زعفران به بازار کدام است؟

طبیعتاً در بحث عرضه به مصرف کننده ی نهایی که عمدتاً در فروشگاه های مختلف عرضه می شوند، انتخاب زعفران بسته بندی گزینه ای مناسب تر و عالی تر خواهد بود.

چرا که امروزه اهمیت استفاده از محصولات بسته بندی به دلیل افزایش آلودگی های زیست محیطی و تأثیر مخرب آن بر روی مواد غذایی افزایش چشمگیری داشته و این مسئله از دید مشتریان هوشمند و آگاه امروزی دور نمی ماند.

بنابراین متناسب با طیف مختلف مشتریان با قدرت های خرید متفاوت، بایستی انواع بسته بندی زعفران درجه یک مشهد، در وزن های مختلف ارائه گردد.

اما اگر با مشتریان عمده ای مانند کارخانه ها و یا عمده فروشان سرو کار داریم که یا زعفران را به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می دهند و یا بسته بندی می کنند، بهتر است زعفران به صورت فله ای عرضه گردد.

اهمیت زمان خرید زعفران درجه یک مشهد

زعفران تازه مانند بسیاری از محصولات کشاورزی، در فصل پاییز به بازار عرضه می شود و بنابراین کمی بعد از این مدت، زعفران خشک امسالی را می توان با قیمت های مناسب تری تهیه نمود.

طبیعی است که هر چه از زمان عرضه ی زعفران خشک شده ی سال جدید به بازار دور تر می شویم، زمینه ی بار در بازار کمتر شده و امکان افزایش قیمت ها وجود خواهد داشت.

در آخر نیز بحث حجم خرید زعفران مسئله ای است که قیمت زعفران درجه یک مشهد را تحت تأثیر قرار می دهد و بنابراین در حجم های تناژ، عمده و خرده شاهد قیمت های متفاوتی از این محصول خواهیم بود.

سایر مسائل مهم در قیمت زعفران امروز مشهد

البته مسائلی مانند نوبت خرید به عنوان مشتری قدیمی بون و یا مشتری تازه بودن نیز بدون شک در خصوص ارائه ی قیمت های مختلف از زعفران درجه یک مشهد بی تأثیر نبوده و بنابراین مشتریان ثابت همواره میزان تخفیف و قیمت های بیشتری دریافت خواهند کرد.

به صورت کلی عوامل مختلفی در بحث قیمت زعفران درجه یک مشهد دخیل هستند که قاعدتاً با در نظر گرفتن مجموع آن عوامل می توان خریدی رضایت بخش تجربه نمود.

هر چند بایستی توجه داشت که یک خرید مناسب از زعفران به نوع بازار هدف برای عرضه نیز وابستگی زیادی داشته و بنابراین شناخت بازار و انتخاب بهترین نوع از زعفران، بهترین بسته بندی و بهترین زمان خرید اهمیت بسزایی برای شرکت های بازرگانی و خریداران عمده خواهد داشت.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *