تولیدکننده زعفران قائنات خراسان

آنچه در این مقاله می خوانید...

تولیدکننده زعفران قائنات خراسان صادراتیتولیدکننده زعفران قائنات خراسان ارگانیکتشخیص مرغوبیت زعفرانخرید زعفران صادراتی به صورت اینترنتی

تولیدکننده زعفران قائنات خراسان در تلاش است محصولات خود را به صورت اینترنتی و حضوری به فروش برساند. تا تمامی افراد در سراسر جهان بتوانند از قیمت های دست اول فیض ببرند. تنها تولید کننده زعفران صادراتی ارگانیک در ایران که کیفیت درجه یک این محصول را می تواند به صورت دائم تامین نماید کیست؟ این محصول صادراتی با چه قیمتی به بازار عرضه می شود؟

زعفران ارگانیک در ایران به صورت رسمی تنها در استان خراسان جنوبی و منطقه قائنات همچون شهرهای قائن، سرایان و فردوس یافت می شود. در این استان مزارع متعددی به صورت کامل آزمایش شده و از ریشه زعفران آن ها نمونه برداری گردیده است که طی آن ارگانیک بودن محصول نهایی آن ها طی فرآوری ارگانیک قابل تایید می باشد.

زعفران صادراتی یا به صورت پیش فروش طی قرارداد هایی به بازار دیگر کشور ها ارسال می گردد و یا نگهداری شده و در فصول مختلف سال طی سفارش های مشتریان به فروش می رسد.

تولیدکننده زعفران قائنات خراسان صادراتی

همان طور که بیان شد مرکز اصلی تولید انواع زعفران استان خراسان جنوبی است. این استان سهم 95 درصدی از تولیدات زعفران را به خود اختصاص داده است. قطعا میدانید که زعفران خراسانی جز معدود گونه های خوراکی خانواده ادویه است.

زعفران خراسانی یک نوع دارد اما چرا ما در بازار انواع زعفران را مشاهده می کنیم؟

علت این موضوع این است که روش های خشک کردن و فرآوری انواع زعفران با یکدیگر کاملا متفاوت است. در حال حاضر 4 نوع اصلی زعفران توسط تولیدکننده های زعفران صادراتی در شهرهای قاینات، بیرجند و درمیانو… فرآوری می شود که عبارتند از:

  • زعفران سرگل
  • نگین
  • پوشال
  • دسته یا دختر پیچ

برای داشتن یک زعفران صادراتی خوب باید عوامل بسیاری از جمله عدم خرد شدن رشته های زعفران، درصد رطوبت، نوع بسته بندی و … مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

تولیدکننده زعفران قائنات خراسان

تولیدکننده زعفران قائنات خراسان ارگانیک

برای داشتن یک زعفران ارگانیک مناسب باید شرایط ویژه ای مهیا شود. که این شرایط از قبل از کاشت پیاز زعفران تا زمان برداشت و پس از آن در مراحل خشک کردن، فرآوری و بسته بندی نیز باید رعایت شود.

خوشبختانه پیاز زعفران بسیار مقاوم است و درصد بالایی از کشاورزان از سموم شیمیایی به هیچ عنوان استفاده نمی کنند.

تشخیص مرغوبیت زعفران

برای تشخیص کیفیت و درجه یک بودن زعفران باید به پارامتر های مختلف ظاهری و باطنی زعفران توجه نمود. از پارامتر های ظاهری بیش تر رنگ، درشتی قلم ها، عطر زعفران را می توان بررسی نمود. اما عواملی که در بخش بالا هم بیان شد، مواردی هستند که باید در آزمایشگاه های مواد غذایی با استاندارد مورد بررسی قرار گیرند.

عوامل زیادی برای برخی مشتریان صادراتی بسیار حائز اهمیت است. خصوصا شرکت های داروسازی بین المللی که زعفران ایران را برای تولید انواع مختلف دارو با توجه به خواص درمانی زیاد، مورد استفاده قرار می دهند.

خرید زعفران صادراتی به صورت اینترنتی

استفاده از فضای مجازی و اینترنت در سال های گذشته افزایش بی سابقه ای بوده است. البته استقبال مردم دلیل اصلی افزایش میزان خرید و فروش ها به صورت اینترنتی می تواند باشد.
انواع زعفران تولید شده در استان خراسان هم از این موضوع مستثنی نیستند و همانند سایر محصولات به صورت اینترنتی عرضه شده و به فروش می رسد.

خرید اینترنتی زعفران باعث کاهش هزینه های شما خریداران و فعالان این حوزه می شود. سعی مجموعه زعفران اعلا هم بر این است تا محصول مد نظر شما را با کمترین هزینه به دستتان برساند.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *