زعفران مشهد کیلویی چند

آنچه در این مقاله می خوانید...

برای خرید زعفران مشهد کیلویی باید به چند نکته توجه کنیدکدام نوع زعفران کیلویی مشهد را بخریم؟

زعفران مشهد کیلویی چند؟ منظور از زعفران کیلویی چیست؟ چگونه می توانم زعفران کیلویی خوب در مشهد بخریم؟

زعفران کیلویی به زعفرانی گفته می شود که به صورت فله و بدون بسته بندی عرضه می شود. قیمت زعفران کیلویی معمولاً از قیمت زعفران بسته بندی شده کمتر است.

زعفران کیلویی چند؟ قیمت زعفران کیلویی مشهد بستگی به نوع و کیفیت زعفران دارد. برای مثال، قیمت هر کیلو زعفران نگین از قیمت هر کیلو زعفران سرگل بالاتر است. همچنین، قیمت زعفران کیلویی ممکن است با توجه به عوامل مختلف مانند نرخ ارز، تقاضا و عرضه، تعرفه گمرکی، محل تولید و فصل برداشت تغییر کند. اگر سوال شما هم زعفران مشهد کیلویی چند است؟ پیشنهاد می شود با مسئول فروش این مجموعه ارتباط بگیرید.

برای خرید زعفران مشهد کیلویی باید به چند نکته توجه کنید

این نکات عبارتند از:

  1. اولین نکته خرید زعفران اصل است. زعفران اصل به هیچ وجه شیرین نیست. از بوییدن زعفران اصل خسته نمی شوید. زعفران اصل در آب سرد با سرعت بسیار کمی رنگ پس میدهد. رنگ براق و قرمز زعفران نشانه خالص بودن آن است.
  2. دومین نکته بسته بندی مناسب است. بسته بندی زعفران باید از جنس مقاوم و ضد نور باشد تا از تاثیر نور و رطوبت بر کیفیت زعفران جلوگیری کند. همچنین بسته بندی زعفران باید دارای مشخصات کامل مانند نام تولید کننده، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شماره سری، شماره پروانه بهداشت و گواهینامه های مربوطه باشد.
  3. سومین نکته وزن زعفران است. توجه داشته باشید که زعفران معمولا به صورت مثقالی به فروش می رسد. هر مثقال زعفران معادل ۴٫۶۰۸ گرم زعفران است. پس از خرید زعفران، حتما وزن آن را با ترازو چک کنید و از صحت وزن آن اطمینان حاصل کنید.
  4. چهارمین نکته به هیچ عنوان زعفران ساییده شده نخرید. زعفران ساییده شده ممکن است با مواد دیگر مخلوط شده باشد و کیفیت و خالص بودن آن قابل تضمین نباشد. همچنین زعفران ساییده شده سریع تر از بین می رود و عطر و رنگ خود را از دست می دهد.
  5. پنجمین نکته قیمت زعفران است. قیمت زعفران کیلویی بستگی به نوع و کیفیت زعفران دارد. برای مثال، قیمت هر کیلو زعفران نگین از قیمت هر کیلو زعفران سرگل بالاتر است. همچنین، قیمت زعفران کیلویی ممکن است با توجه به عوامل مختلف مانند نرخ ارز، تقاضا و عرضه، تعرفه گمرکی، محل تولید و فصل برداشت تغییر کند.

زعفران مشهد کیلویی چند

کدام نوع زعفران کیلویی مشهد را بخریم؟

نوع زعفرانی که برای شما مناسب است بستگی به هدف و کاربرد شما از آن دارد. انواع زعفران را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد:

زعفران نگین: این نوع زعفران تنها دارای قسمت‌های قرمز رنگ کلاله زعفران است و هیچ نوعی زردی یا سفید در آن مشاهده نمی‌شود. این نوع زعفران از کیفیت رنگی، عطر و بوی بالایی برخوردار است و گران‌ترین نوع زعفران است. این نوع زعفران برای صادرات، تهیه غذاهای لوکس و شیرینی‌های خاص مناسب است.

زعفران سرگل: این نوع زعفران دارای قسمت‌های قرمز و کمی سفید در کلاله زعفران است. این نوع زعفران از قدرت رنگی کمتری نسبت به زعفران نگین برخوردار است ولی عطر و بوی خوبی دارد. این نوع زعفران برای تهیه انواع غذاها، دمنوش‌ها و محصولات دارویی مناسب است.

زعفران پوشال: این نوع زعفران دارای قسمت‌های قرمز و سفید در کلاله زعفران است ولی سفید بودن در این نوع بیشتر از سایر انواع است. این نوع زعفران از قدرت رنگی، عطر و بوی پایین‌تری نسبت به دو نوع قبل برخوردار است ولی قیمت مناسب‌تری دارد. این نوع زعفران برای تهیه خورشت‌ها، پلو، حلوا و محصولات صنایع دستی مناسب است.

زعفران دسته یا همان دخترپیچ: این نوع زعفران شامل تمام قسمت‌های گل زعفران است. این نوع زعفران از قدرت رنگی، عطر و بوی کمترین مقدار ممکن بین تمام انواع زعفران بوده و در عین حال از قابل مصرف ترین مقدار موجود در تمام انواع زعفران است. این نوع زعفران بسته به کاربرد مورد نظر شما موجود است.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *