از کجا بدانیم زعفران اصل است

آنچه در این مقاله می خوانید...

از کجا بفهمیم زعفران اصل و خوب است

از کجا بدانیم زعفران اصل است؟ از کجا بدانیم در زمان خرید زعفران اصل است یا خیر؟

برای اطمینان از اصالت زعفران، باید به این فاکتورها توجه کنید:

کشور مبدأ: زعفران ایرانی، اسپانیایی، یونانی و کشورهای شرقی معمولاً اصیل هستند. از زعفران های تولید شده در کشورهایی مانند چین یا هند باید به دلیل احتمال وجود مواد افزودنی غیر اصیل مراقبت کرد.

رنگ: رنگ زعفران باید دارای رنگ سرخ و تیره باشد و به هیچ وجه رنگ زرد یا شفاف نباید باشد. این نشان از کیفیت و اصالت زعفران است.

بو: زعفران اصیل بوی تند و شدیدی دارد که به خوبی احساس می شود. در صورتی که بوی زعفران خیلی خفیف است، به احتمال زیاد با زعفران تقلبی روبرو هستید.

منشأ گیاه: زعفران اصیل متعلق به ماده خشک است که از بخش زیرین گل زعفران بدست می آید. در صورتی که زعفران دارای قسمت های سبز یا قهوه ای است، به احتمال زیاد تقلبی است.

طعم: طعم زعفران اصل باید تند و تلخ باشد. در صورتی که طعم زعفران شیرین و نرم است، به احتمال زیاد با زعفران تقلبی روبرو هستید.

از کجا بدانیم زعفران اصل است

از کجا بفهمیم زعفران اصل و خوب است

فرآیند تشخیص زعفران اصل با توجه به چندین معیار انجام می‌شود، اما روش‌های معمول تشخیص زعفران از قیمت، رنگ، طعم و بوی آن، و همچنین درجه‌بندی سازمانی آن است.

قیمت: باید در نظر داشت که زعفران اصل بسیار گران است، بنابراین اگر قیمت زعفران خیلی پایین است، احتمالا ضمن اینکه ممکن است با انواع سایر مواد تقلبی مخلوط باشد، احتمالا خرید زعفران اصل نیست.

رنگ: رنگ زعفران اصل سرخ طبیعی، مایل به نارنجی تیره و به صورت یکنواخت است. اگر رنگ زعفران شما نسبت به این شرایط فرق دارد، ممکن است تقلبی باشد.

طعم: طعم زعفران اصل تلخ است و به ثبات خود طعم خود را در ذوق و دهان به جا می‌گذارد. هرگونه طعم شیرین ممکن است نشان دهنده تقلب باشد.

بوی: بوی عطری و دلپذیر زعفران اصل بسیار مشخص است. اگر بوی نادرست، غیرعادی و یا ناشی از مواد شیمیایی پیدا می‌کنید، ممکن است زعفران اصل نباشد.

برای خرید زعفران اصل از معتبر ترین مرکز خرید، با مسئول فروش این مجموعه ارتباط بگیرید.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *