زعفران صادراتی قاین با کیفیت مرغوب

آنچه در این مقاله می خوانید...

شهر قاین کجاست؟زعفران قاینفروش زعفران صادراتی قاین

شهرستان قاینات در خراسان جنوبی یکی از قطب های تولید زعفران ایران و جهان می باشد. بنابراین یکی از مراکز فروش زعفران صادراتی قاین و روستاهای تابعه می باشد.

شهر قاین کجاست؟

شهر قاین یا قائن یکی از شهرهای خراسان جنوبی است و مرکز شهرستان قاینات است. مساحت قاینات حدود ۱۷،۷۲۲ کیلومتر مربع می‌باشد. قاین در ۳۸۷ کیلومتری مشهد قرار دارد و در شمال خراسان جنوبی است. قاین بخاطر تولید زعفران (Saffron) مرغوب معروف است. علاوه بر شهر قاین، شهر سرایان همچون قاین مهد تولید زعفران صادراتی است.

 زعفران صادراتی قاین

زعفران قاین

از آنجایی که خراسان جنوبی و به تبع آن قاین یک منطقه کویری است از زعفران به عنوان نگینی در دل کویر یاد می کنند. نگینی که رزق و روزی بسیاری از مردمان این خطه کم آب با شرایط آب و هوایی نسبتا نامساعد برای سایر کشاورزی ها، به آن وابسته است.ناملایمات طبیعی چون :‌

  1. خاک نامساعد و بی بهره
  2. کم آبی
  3. سرما و گرمای زیاد
  4. تغییرات آب و هوایی زیاد مانند روزهای خیلی گرم و شب های خیلی سرد

همان اقلیمی که در واقع خراسان جنوبی و شهرهای کویری مشخصات آن را دارند. تولید زعفران در خراسان جنوبی یکی از راه های امرار معاش مردمان این خطه است.

فروش زعفران صادراتی قاین

میزان سالانه تخمینی فروش زعفران صادراتی قاین چندین تن است. آمار دقیقی از این میزان ارایه نشده است. امیدواریم تجار گرامی راهی برای شناساندن این محصول بیابند و فروش زعفران صادارتی قاین دچار جهشی در عرصه بین المللی گردد.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *