صادرات چمدانی زعفران به عراق

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات چمدانی زعفران

صادرات چمدانی زعفران به عراق به این معنا است مسافری که به خارج از کشور مسافرت نموده است، چمدان خود را پر از کالا نماید و وقتی وارد کشور می شود به اسم این که این کالاها شخصی است، از گمرک عبور داده و در نتیجه موفق شود عوارضی نپردازد ولی در زمان مناسب آن ها را به فروش رسانده و سود از این راه به دست‌آورد.

همان افرادی که با انجام سفرهای پیاپی به کشورهای اطراف و در حجمی محدود کالا وارد یا صادر می کنند. مسافران با بهره جستن از مقررات گمرکی مسافرین، به دنبال به راه انداختن کسب و کار برای خود هستند و اقدام به انجام تجارت در هیبت یک مسافر که تجارت خانه اش به اندازه یک چمدان است می نماید.

حجم این نوع تجارت در اقتصاد کشور بسیار ناچیز است، اما در اشتغالزایی به مرزنشینان کشور‌ها کمک بسیاری می‌کند. این نوع تجارت که مشمول عوارض گمرک و مالیات نمی‌شود، صرفا در زمینه ایجاد اشتغال برای مرزنشینان اهمیت دارد.

صادرات چمدانی زعفران به عراق

صادرات چمدانی زعفران

زعفران ایرانی به دلیل سود بالایی که دارد توسط دلالان و برخی تجار به خارج از کشور برده می شود تا با فروش آن به ارزهای رایج کشورهای مذکور سود بیشتری از آن به دست بیاورند.

بهترین کالا برای صادرات چمدانی به عراق زعفران پیشنهاد می شود ولی صادرات زعفران به دلیل ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه صرفه ندارد  و تجار معتقدند این حرکت موجب کنار رفتن تجار و تولیدکنندگان از ارزآوری این محصول ارزشمند است.

بنابراین در کنار دلالان که این حرکات جزء کارهای ثابت آن ها محسوب می شود بسیاری از تجار نیز با صادرات چمدانی به عراق اقدام به خارج کردن این محصول می کنند.

خطر‌های بسیاری صادرات این محصول را تهدید می‌کند به طوری که به دلیل سهولت قاچاق زعفران اغلب سودجویان برای کسب سود بیشتر تلاش می‌کنند به صورت چمدانی این محصول را به کشور‌های اطراف برده و بدون هیچ برند و شناسنامه‌ای برای فروش آن اقدام کنند مقصد اصلی زعفران ایرانی که توسط دلالان و به صورت چمدانی خارج می شود عراق، چین و دبی است.

برای خرید و اطلاع از قیمت زعفران در عراق و صادرات زعفران به عراق با ما ارتباط بگیرید.

مدیریت زعفران اعلا ایرانی

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

2 thoughts on “صادرات چمدانی زعفران به عراق

 1. زهره ظهورنیا گفته:

  سلام و درود قیمت زعفران نگین در عراق چقدره؟ ممنون میشم قیمت بدین ما چقدر می تونیم همراه مون ببریم؟ نحوه خرید از شما چطوریه؟

  • زعفران اعلا گفته:

   سلام، وقت بخیر

   قیمت زعفران در عراق با واحد پول آن کشور یا به صورت دلاری محاسبه می شود. که بسته به قیمت روز زعفران متفاوت است.
   برای صادرات چمدانی هر نفر می تواند نهایت 100گرم زعفران با خودش ببرد.
   از طریق پست، تیپاکس، چاپار میشه زعفران را برای شما ارسال کرد. و زعفرانی که ارسال میکنیم ضمانتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *